
Saturday, February 16, 2013
Esimene päev. kell- 02.44.
(Pole ikka veel omale netti saanud. Eile oli kontor ainult 2 tundi lahti- ma ei tulnud selle pealegi, et peale 11st võivad mingid kohad kinni olla. Kuna netiga on nagu on, siis postitan poste kronoloogiliselt tagant järele.)
Ulme. Mul on selline informatsiooni üleküllus, et kui keegi ütleks mulle 5 kohalise numbri ja paluks mul hoida seda meeles 10 sekundit ja lubaks selle eest miljon euri, siis ma ei oleks ilmselt täna selleks võimeline.
Hommikul üritasime jõuda mingile tutvustavale infopäevale. Jõudsime õigesse kohta ja siis ei leidnud seda üles- veetsime vähemalt 20 minutit seda otsides kõikidest valedest kohtadest. See-eest aga leidsime oma õpphoone üles, mida meil edaspidi ilmselt vaja läheb.
Õhtul oli Erasmuse „Welcome party“, mis algas juba kell 8 õhtul ja nii vara me ilmselgelt sinna ei jõudnud, sest üks meist sai interneti ja see ei olnud mina- nautisime aega veebis ja puhkasime.
Welcome party oli väga hull üritus. Jõudsime kohale, võtsime oma esimesed õlled (ca 1 € baaris)- kohe sisuliselt rebisid meid tantsima slovaki neiud (sätendavates kleitides). Muss oli ultra-halb- I SHIT YOU NOT! Näiteks tuli eriti halvas võtmes kaks erinevat jõululaulu (mingi Tšehhi keelne jõululugu ja Whami „Last christmas“)- seda muusikat ma ei oska kirjeldada eriti, aga ma siiski annan oma parima. Need lood = eesti 90ndad + vene träna + sitt autotune + tänapäeva EU/USA pop + slovakkia pop. Võin sellest ainult eeldada, et see DJ mängis viimati jõulude ajal ja unustas oma mäkbukkis playlisti uuendada.
Siin võib siseruumides suitsetada. See on kohutav, sest kõik asjad haisevad nüüd, sh rinnahoidjad ja juuksed.
Inimesed olid totaalselt sodid. Lõpuks muutus vetsu järjekorras juba kohatuks- iga small talk algas sõnadega- where are you from?!.... see on juba päris naljakas tegelikult
Tähelepanekuid:
• Uskumatu, kui ilus linn see on. Lihtsalt iga tänav ja koht kuhu lähed on nagu postkaardilt.
• Ultra-hea ühistransport. See tähendab reaalselt 24/7 toimivat üle linna ühendust- igale poole.
• Soodsad hinnad (Eestiga võrreldes).
• Õlu ja siider ülikooli kohvikus.
• Päeva esimesed õlled kohalike jaoks ei ole alkohol.
• Kohalike jaoks on iga kellaaeg õige aeg õlleks.
Väga palju positiivseid inimesi, sh meie üks nö giididest ülikoolis, kes päris täpselt ei teadnud alati mida ta üritab, kuhu minna tahab, mis tee sinna viib ja kuidas asjad käivad- AGA see teda ei morjendanud, ajas oma asja edasi ja lasi pmst õhtuni välja. Respekt. Viitsis vähemalt.
Oma interneti probleemi lahendamiseks lasin omale kohalikus keeles kirja kirjutada (mis nõudis ka pikka huiamist, sest keegi ei saanud mu probleemist aru- või ei tahtnud saada) sedeli, mis annaks lühiülevaate sellest, et mulle lihtsalt unustati õige lipik õigest kohast anda.
Nii palju asju on, et ühe asja juba känseldasin ära, sest mul on tunne, et laupäeva hommikul võiks saada kauem magada, kui poole seitsmeni.
Over and out.
Kasutasin Maarja tehtud pilti ühikast.

Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment